ВОКАЛ НОМИНАЦИЯСЕ

Кече төркем:
3 урын - Зарифуллина Зәмирә Илхам кызы (Казан)
3 урын - Хамидуллина Динә Илнур кызы (Казан)

Урта төркем:
1 урын - Кашапов Илүзәр Флорид улы (Саба)
2 урын - Галимҗанова Әдилә Азат кызы (Саба)
Кызыксындыру бүләге - Шиһапова Азалия Илдар кызы (Яшел Үзән)

Өлкән төркем:
1 урын - Мөхәммәтҗанов Самат Әхәт улы (Саба)
2 урын - Садриев Ринат Динар улы (Казан)
2 урын - Шәйхиева Энҗе Марсель кызы (Апас)
3 урын - Нигъмәтҗанов Данис Булат улы (Теләче)
Кызыксындыру бүләге - Хабибуллина Рушана (Казан)
Кызыксындыру бүләге - Габдуллина Нелли Валерий кызы (Марий Эл)

Яшьләр төркеме:
1 урын - Сагитов Альберт Рафаиль улы (Казан)
2 урын - Валирахманова Ильвина (Казан)
3 урын - Ахметшина Аделя (Казан)

Вокаль ансамбльләр:
2 урын - «Чулпан» трио (Казан)
3 урын - «Кәүсәрия» фольклор ансамбле (Казан)

Оркестр инструменталь ансамбльләр:
2 урын - Фәрхуллин Ильяс Сөләйман улы (Теләче)
Кызыксындыру бүләге - Галимов Азат Алмаз улы, Шамсутдинов Ислам Ирек улы (Саба)


НӘФИС СҮЗ НОМИНАЦИЯСЕ

Гран-При:
«Энҗе бөртекләре» иҗат коллективы (Лениногорск)

Кече төркем:
1 урын - Исрафилов Әмир Булат улы (Саба)
2 урын - Шәмсетдинов Азамат Айдар улы (Яшел Үзән)
3 урын - Галимова Гөлназ Рәфис кызы (Лениногорск)
Кызыксындыру бүләге - Хөснуллин Айзат Илшат улы (Казан)
Кызыксындыру бүләге - «Күңелле балачак» төркеме (Казан)

Урта төркем:
1 урын - Ваһапова Айгөл Фәнис кызы (Апас)
2 урын - Шафеева Альбина Раил кызы (Тәтеш)
3 урын - Миннебаева Гүзәл Иван кызы (Казан)
Кызыксындыру бүләге - Измайлова Эльвина Илгизәр кызы (Тәтеш)
Кызыксындыру бүләге - Шәрипов Ислам Илгизәр улы (Казан)

Олы төркем:
1 урын - Башаров Булат Таһир улы (Арча)
2 урын - Гиниятуллин Илгиз Ренат улы (Яр Чаллы)
3 урын - Вафина Адилә Илфат кызы (Апас)
3 урын - Камалиева Илүсә Илфат кызы (Казан)
Кызыксындыру бүләге - Камалова Зөһрә Нияз кызы (Казан)

16 яшьтән өлкәннәр төркеме:
1 урын - Баянов Данил Илһам улы (Сарман)
2 урын - Хуҗина Зәринә Рамил кызы (Әгерҗе)
Кызыксындыру бүләге - Исмәгыйлева Сиренә Фидаил кызы (Мамадыш)

Махсус бүләк:
Хәбибрахманов Илшат Ринат улы (Марий Эл)

Театр елы уңаеннан махсус бүләкләр:
Гыйләҗева Эмилия Ирек кызы, Кәлимуллин Эмиль Камил улы (Азнакай)
Заһриев Фоат Фидарис улы, Фатыйхова Нәзилә Линар кызы (Саба)
Латыпова Зәйнәп Ренат кызы (Казан)


РӘСЕМ НОМИНАЦИЯСЕ

Кече төркем:
1 урын - Низамиев Алмаз Фидаиль улы (Мамадыш)
2 урын - Гәрәев Сабир Илнур улы (Буа)
3 урын - Вафина Эльвина (Аксубай)
Кызыксындыру бүләге - Штукина Мирослава (Мамадыш)
Кызыксындыру бүләге - Халиков Муса Мөнир улы (Саба)

Урта төркем:
I – Биканов Айдар Ренат улы (Казан)
II – Файзрахманов Таһир Марат улы (Казан)
III – Мөхәммәтсафина Алинә Ренат кызы (Лаеш)
Кызыксындыру бүләге – Басырова Гульназ Ренат кызы (Казан)
Кызыксындыру бүләге – Кашфразиева Алсу Радик кызы (Казан)

Олы төркем:
I – Михайлова Екатерина Николай кызы (Апас)
II – Гилметдинов Булат Марат улы (Казан)
III – Зайниева Карина Робертовна, Зайниев Роман Робертович (Казан)
Кызыксындыру бүләге – Фәрхетдинова Камилә (Казан)

16 яшьтән өлкәннәр төркеме:
1 урын - Закирҗанова Галия Расих кызы (Саба)
2 урын - Кузнецова Карина Игоревна (Әлмәт)
3 урын - Әбсәләмов Рубен (Казан)

© 2012-2019 Молодежный центр "Идель". Все права защищены.

Адрес: г. Казань, ул. Г. Тукая, д. 58, 307 офис

Тел/факс: (843) 231-81-54. E-mail: mc-idel@yandex.ru