12 апрель Татарстан Республикасының милли музеенда «Тарих эзләреннән» - «По следам истории» Бөтенроссия рәсемнәр бәйгесенең җиңүчеләрне бүләкләү тантанасы үтте.

         Катнашучыларның иң яхшы эшләре күргәзмәгә куелган иде. Бүләкләү тантанасына кадәр җиңүчеләр өчен рәсем ясау буенча мастер-класс оештырылды.

Бәйгенең җиңүчеләре

Кече төркем

I урын – Золина Татьяна Николай кызы (Аксубай районы)

II урын – Галиева Замирә Азат кызы (Арча районы)

III урын – Серкова Алиса Андриян кызы (Аксубай районы)

III урын – Таиркина Полина Сергей кызы (Аксубай районы)

Кызыксындыру бүләге – Мозаффарова Язилә Рамил кызы (Казан шәһәре)

Кызыксындыру бүләге – Сафиуллина Эльвина Рафис кызы (Апас районы)

Кызыксындыру бүләге – Нигъмәтҗанова Диләрә Илдар кызы (Саба районы)

Урта төркем

I урын – Зуйко Полина Роман кызы (Яшел Үзән районы)

II урын – Ильина Анита Андриан кызы (Аксубай районы)

III урын – Нуриева Лилия Сәгадәт кызы (Азнакай районы)

Кызыксындыру бүләге – Гыйльметдинов Булат Марат улы (Казан шәһәре)

Кызыксындыру бүләге – Фәрхетдинова Алия Алмаз кызы (Сарман районы)

Кызыксындыру бүләге – Шәйхразиева Амалия Эдуард кызы (Сарман районы)

Олы төркем

I урын – Миронова Карина Тимур кызы (Яшел Үзән районы)

II урын – Әхмәтҗанова Инзилә Рәзим кызы (Апас районы)

III урын – Видрашку Яна Дмитрий кызы (Яшел Үзән районы)

Кызыксындыры бүләге – Ярмушов Ярослав Виктор улы (Чүпрәле районы)

Кызыксындыру бүләге – Курьянова Анастасия Вадим кызы (Түбән Кама районы)

Кызыксындыру бүләге – Галимуллина Зилә Айрат кызы (Саба районы)

     Бәйгенең максаты - Россия тарихы контекстында татар халкы тарихын өйрәнү дәрәҗәсен арттыру, үсеп килүче буында милли үзаң тәрбияләү, балаларны иҗатка якынайту.

         Оештыручылар:

- Татарстан Республикасы яшьләр эшләре министрлыгы;

- Татар федераль милли-мәдәни автономиясе;

- Дәүләт бюджет оешмасы «Идел» яшьләр үзәге

© 2012-2019 Молодежный центр "Идель". Все права защищены.

Адрес: г. Казань, ул. Г. Тукая, д. 58, 307 офис

Тел/факс: (843) 231-81-54. E-mail: mc-idel@yandex.ru